pl  en  de  

ITszkola LOGO 1      

PPE- logo

krajowa      

          „Ostatni skok” to kampania społeczna, przygotowana i finansowana przez Urząd Miejski w Białymstoku, której celem jest uświadomienie młodzieży i osobom wypoczywających nad wodą faktu, że jest to bardzo niebezpieczny żywioł i należy unikać ryzykownych zachowań. 
          Pomysłodawcą kampanii jest pan Adam Kujawa – pełnomocnik prezydenta Białegostoku ds. osób niepełnosprawnych, którego gościliśmy w naszej szkole 8 czerwca 2017 r.

         Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia spotu reklamowego kampanii. Zaprezentowany film przedstawia historię białostoczanina Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną. Obraz przygotowany przez Krzysztofa Kiziewicza w autentyczny sposób przedstawia dramat i problemy osób z urazem kręgosłupa ( https://www.youtube.com/watch?v=lpLowHVkrkA).

          Pan Adam Kujawa, posługując się własnym przykładem opowiadał o swoich doświadczeniach i pokonywaniu codziennych trudności przez osobę niepełnosprawną siedzącą na wózku. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali o sportowych pasjach prelegenta (gra on w rugby, jeździ rowerem, nurkuje, skacze ze spadochronem i szybuje), podróżach i realizowaniu własnych marzeń. Instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji przestrzegał przed ryzykownymi zachowaniami i brawurą, która może się skończyć tragicznie.

             Młodzież z klas: 1 mem, 1 t2,1 ts1, 2t1, 3 tm2, 3 ts3, 2 em ,1 ts2 w skupieniu i z refleksją uczestniczyła w spotkaniu. Była aktywna i zadawała pytania. Kilku uczniów sprawdziło, jak czuje się osoba siedząca na wózku inwalidzkim. Organizatorem spotkania, w którym  wzięło udział 132 osoby była Elżbieta Cieszkowska.

 

Srebrna technikum 2015duze

brazowy-medal-ranking-bialystok-technikum 

Kontakt

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Telefon: (85) 651- 34 - 79
                (85) 651- 34 - 91
Fax: (85) 651 - 21 - 67

ul. Broniewskiego 14
15-959 Białystok

baner-kema