Data Imię i nazwisko Osiągnięcie Nazwa konkursu, olimpiady Kategoria, zasięg

Nauczyciel prowadzący/
opiekun

28 listopada Bartosz Dawidziuk wyróżnieni

Konkurs czytelniczy "Czy znasz twórczość Zygmunta Miłoszewskiego?"

wojewódzki

Luiza A. Godlewska,

Ewa Zyskowska

25 listopada

Gabriel Suproniuk

Mateusz Kościuczyk

III miejsce Rajd Terenowy "Duch Puszczy VI" ogólnopolski

Sławomir Chilimoniuk

Mirosław Majewski

18 listopada 

Grzegorz Cichoński

Jacek Adamczuk

I miejsce X Międzynarodowe Zawody Robotów  międzynarodowy Piotr Chilkiewicz
15 listopada Michał Wiszowaty stypendium  stypendium Prezesa Rady Ministrów ogólnopolski  
10 listopada Kamil Dzięgielewski II miejsce Konkurs Historyczny „Przecież tylko Polsce służę… – życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935)” miejski Wiesława Wawrzyńska
10 listopada Szymon Suchocki wyróżnienie Konkurs Historyczny „Przecież tylko Polsce służę… – życie i działalność Marszałka Józefa Piłsudskiego (1867-1935)” miejski Anna Kucharewicz
4 listopada drużyna ZSM I miejsce Puchar 10-lecia Klastra Obróbki Metali METALKLASTER CUP wojewódzki

Marek Bezubik

Tomasz Dziekoński

30 października

Klaudia Kimborowicz I miejsce

VII Konkurs
"Życie z FAS -
dziękuję nie piję"

edycja literacka Agnieszka Rasińska
10 października drużyna ZSM I miejsce XV Jesienny Turniej Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych miejski Marek Bezubik
3 października drużyna internatu II miejsce VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Towarzystwa Internatów
i Burs
miejski Grażyna Dołubizno
wrzesień drużyny sportowe ZSM  III miejsce Współzawodnictwo sportowe szkół województwa podlaskiego za rok szkolny 2016/2017 wojewódzki

Jakub Jakubiec
Andrzej Nowacki
Radosław Piktel
Krzysztof Topolański

wrzesień Zespół Szkół Mechanicznych III miejsce  XII edycji Ekokonkursu „Akcja Zbiórki Baterii pod hasłem Bez stresu dla środowiska”  miejski Elżbieta Cieszkowska
Elżbieta Fiedziukiewcz
20 września Grzegorz Cichoński stypendium  stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za wyniki w nauce miejski  
20 września

 Przemysław Jakoniuk

Szymon Andruszkiewicz

Adam Charkiewicz

Kamil Wiśniewski

Jarosław Muszyński

Mateusz Kulesza

Dariusz Łukaszewicz

Marcin Jurczak

Damian Leonczuk

Patryk Kurza

Adrian Zając

Paweł Matan 

Karol Pawłowski

stypendium   stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną miejski  
20 września

Mateusz Bućko

Jakub Dakowicz

Mateusz Dec

Karol Dziubek

Marcin Falkowski

Kamil Kluczyński

Rafał Korżyński

Łukasz Lasota

Mateusz Lengiewicz

Daniel Lipnicki

Maksymilian J. Mierzwiński

Piotr Milewski

Adrian Obuchowski

Michał Praczuk

Dawid Pukszta

Tomasz Stankiewicz

Szymon Śliwowski

Sebastian Truszkowski

Paweł Zalewski

Piotr Żurawski

stypendium  stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za działalność artystyczną miejski  

5 września

 

Bartłomiej Krynicki

Miroław Majewski

medal "Diligentiae - Za pilność" medal przyznawany przez Prezydenta Miasta Białegostoku miejski