W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem w Białymstoku z-ca dyr.  Joanna Czyżewska 22 listopada 2017 r. zorganizowała spotkanie z dr. Piotrem Stasiewiczem.

Uczniowie Mechaniaka znaleźli wspólny język z wykładowcą UwB panem dr. Piotrem Stasiewiczem, pracownikiem Zakładu Literatury Antycznej i Staropolskiej Instytutu Filologii Polskiej. Spotkanie dotyczyło pasji zarówno uczniów, jak i wykładowcy –  gier video na PC i konsolę Xbox. Podczas zaproponowanego uczniom przeglądu kilkunastu gier co i raz padały określenia: „absolutnie niesamowita”, „niezwykła” i „fantastyczna”. Wszystkie dotyczyły różnych gier komputerowych. Dr Piotr Stasiewicz udowodnił tezę, że gry opowiadają historię nieraz bardzo skomplikowaną i intrygującą. Niektóre są tak samo wciągające jak dobry film fabularny. A jeszcze inne spowodują, że po zagraniu w nie sięgniemy po książkę, do której się odwołują.  Tak będzie w większości przypadków z serią gier o Wiedźminie.

W spotkaniu wzięło udział 60 uczniów z różnych klas: 1 bm, 1 t2, 1 tm1, 2 t1, 2 tm2 i 2 ts pod opieką pań: Anny E. Rutkowskiej, Joanny Suszczyńskiej i organizatorki.