W czytelni wyeksponowano gazetki informacyjne: "Prawdziwy mężczyzna nie pali" i "Dbaj o swoje zdrowie - nie pal!", na podstawie których w klasach 2 tm2, 1 tsg, 1 t1 i 1 em przeprowadzono pogadanki. Zainteresowani omawianą tematyką uczniowie wypełniali test uzależnienia od nikotyny, a niektórzy poprosili także o testy dla rodziców. Zostały rozdane również ulotki informujące o szkodliwości palenia (E. Cieszkowska).

Na początku kwietnia zaprezentowano gazetkę „Kwiecień – Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu”, której celem było przybliżenie uczniom wiedzy na temat zaburzeń rozwoju u osób ze znacznymi zaburzeniami komunikacji i interakcji społecznych oraz informacji,co może ułatwić nam komunikację z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (E. Zyskowska).

7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia przygotowano gazetkę „Jedzmy zdrowo”. Prezentowała ona najważniejsze informacje o popularnych, ale niezdrowych posiłkach i przekąskach: frytki, hamburgery, cheeseburgery, hot-dogi i ich niekorzystnym wpływie na nasz organizm i samopoczucie. Jednocześnie zachęcała do zdrowego żywienia, prezentując wskazówki jak zamienić niezdrową przekąskę na zdrowy i pożywny posiłek (E. Zyskowska).

W ostatnim tygodniu kwietnia zniechęcano do zażywania narkotyków prezentując gazetkę: „Narkotyki - najlepszy sposób na zmarnowanie życie”. Ilustracje i skopiowane z miesięcznika „Świat Wiedzy” ukazywały destrukcyjny wpływ różnych substancji narkotycznych na nasz organizm i życie (E. Zyskowska).