Włączając się w imprezę szkolną II Tydzień Nauk Technicznych, nauczyciele bibliotekarze sami lub we współpracy z innymi nauczycielami przygotowali szereg działań, które miały na celu zainteresowanie uczniów przedmiotami ścisłymi oraz szeroko rozumianą techniką, poszerzyć ich wiedzę i umiejętności.

Przygotowano:

1. Konkurs szkolny na prezentację multimedialną z okazji 375. r. urodzin jednego z najwybitniejszych uczonych wszech czasów, fizyka i matematyka ph.: „Życie, wynalazki i odkrycia Isaaca Newtona”, w którym udział wzięło 16 osób. Najlepsze prace zostały nagrodzone oceną oraz zaprezentowane na lekcjach fizyki ( E. Cieszkowska, A. Radzajewska).

2. Gazetka informacyjna Isaac Newton (E. Cieszkowska).

3. Konkurs szkolny na prezentację multimedialną poświęconą André Citroënowi i jego samochodom z okazji 140. rocznicy urodzin tego wybitnego inżyniera. Na konkurs wpłynęło osiem prac. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez salon samochodowy Citroën Polska (E. Cieszkowska, K. Krupiński).

4. Gazetka tematyczna André Citroën – geniusz z polskimi korzeniami (E. Cieszkowska).

5. Spotkanie z przedstawicielami salonu Motozbyt Citroën znajdującego się przy ul. Poleskiej w Białymstoku, Danielem Kołodzińskim i Marcinem Rosłanem, którzy zaprezentowali zebranym uczniom sylwetkę francuskiego inżyniera oraz najnowocześniejsze auta Citroëna (E.Cieszkowska, K. Krupiński).

 6. Wystawka książek i gazetka informacyjna Mikołaj Kopernik – ten, który wstrzymał słońce , ruszył ziemię (E. Cieszkowska).

7. Podczas opieki w czytelni odbywały się zajęcia z edukacji medialnej i czytelniczej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z dostępnymi w czytelni poradnikami, encyklopediami i czasopismami technicznymi. Uczniowie przypomnieli budowę wydawnictw oraz ćwiczyli sprawne wyszukiwanie haseł za pomocą indeksów i skorowidzów. (E. Zyskowska).

8. Wystawa „Poradniki i czasopisma techniczne jak źródła wiedzy na co dzień” prezentowała dostępne w bibliotece szkolnej sprawdzone i rzetelne źródła wiedzy technicznej. (E. Zyskowska).

9. W korytarzu przy auli zaprezentowało wystawę z cyklu „Nasze pasje”, która przedstawiała pracę i osiągnięcia Koła Młodego Konstruktora działającego w szkole pod opieką pana Wojciecha Szoki.  Uczniowie pod opieką nauczyciela dokonują innowacyjnych ulepszeń i modernizacji np. samochód zasilany silnik na sprzężone powietrze, elektryczna hulajnoga lub modyfikacje pojazdów typu RC. (E. Zyskowska).