7 listopada w naszej szkole miała miejsce akcja patriotyczna polegająca na spontanicznym malowaniu skojarzeń związanych z walką Polaków o wolność.  W ciągu niecałych dwóch godzin lekcyjnych uczniowie namalowali 40 obrazków dyskutując przy tym o różnych wydarzeniach i postaciach historycznych, a także pomysłach, które chcieliby zrealizować, a tych - należy zaznaczyć - było znacznie więcej niż pól na płótnie. Namalowany przez uczniów obraz daje podstawy do formułowania optymistycznych wniosków na temat świadomości historycznej młodzieży.

Uczniowie mieli duże pole do popisu, mogli odwoływać się do różnych epok, postaci i symboli, pomagać sobie nawzajem. Szukającym inspiracji udostępnialiśmy albumy, opracowania i inne publikacje historyczne. 

Praca nad obrazem pokazała, że jesteśmy społecznością wyjątkowo aktywną, mamy wiedzę historyczną i potrafimy się nią dzielić z innymi. Warto dodać, że tym razem to uczniowie zachęcali nauczycieli do udziału w akcji, zadawali pytania związane z konkretnymi wydarzeniami, a także z własnej inicjatywy i potrzeby poszukiwali informacji w Internecie.

Wszystkim uczestnikom oraz sympatykom akcji serdecznie dziękujemy!

Akcję zorganizowali p. Anna Kucharewicz i p. Andrzej Zieniuk, a pomagali im uczniowie klasy II ts1.