7. Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom wpisuje się w kampanię czytelniczą Cała Polska Czyta Dzieciom oraz Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Celem tej akcji jest nie tylko  rozwijanie  zainteresowań czytelniczych u dzieci, ale także promocja książki i zalet głośnego czytania.

Głośne czytanie odbyło się 8 czerwca 2018r. Grupa „Zajączków” z Przedszkola Samorządowego nr 29 wysłuchała dwóch opowiadań z książki Grzegorza Kasdepke Fochy fortuny czyli Kuba i Buba w gąszczu słów. Przedszkolaki poznały rzadko używane słowa rozpoczynające się na literę „a” i „b”. „Pszczółki” świetnie bawiły się przy opowiadaniu Nikoli Kucharskiej Czy ktoś widział zajączka?, natomiast „Biedronki” z zaciekawieniem wysłuchały dwóch opowiadań z książki Elizy Piotrowskiej Ciocia Jadzia na wsi. Krowa Matylda bawi się
w chowanego
Alexandra Steffensmeiera wywołała salwy śmiechu w grupie „Motylków”. Najmłodsze maluchy z grupy „Puchatków” po wysłuchaniu tekstu Tomasza Samojlika Żubr Pompik. Wyprawy. Rodzina Borsuków pięknie naśladowały rodzinę żubrów.

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Dwujęzycznego Polsko – Angielskiego im. Piotrusia Pana wysłuchały bajki Wilk, który pachniał truskawkami autorstwa Bertagnolio Raffaella.

Akcję czytelniczą zaplanowała i przeprowadziła Elżbieta Cieszkowska.