W ubiegły czwartek 28 września 2017 r. uczniowie kierunku technik pojazdów samochodowych: Mateusz Bućko, Marek Kulgawczuk, Bartosz Kulmaczewski, Mateusz Lengiewicz i Andrzej Łukaszuk z opiekunem Leszkiem Konopką mieli niepowtarzalną okazję udziału w  specjalistycznym szkoleniu z zakresu TPMS (z ang. Tyre Pressure Monitoring System).

Szkolenie to było wspólną inicjatywą Inter Cars i grupy Continental na rzecz rozwoju zawodowego mechaników samochodowych z Białegostoku i uczniów naszego Mechaniaka. Szkolenie przeprowadził Marek Warmus przedstawiciel grupy Continental skupiającą następujące marki: ATE, VDO, VDO Siemens, Contitech i najbardziej rozpoznawalną Continental. Prowadzący, poza olbrzymią wiedzą, doświadczeniem i znajomością nowinek technicznych, przywiózł walizki pełne skarbów – symulatorów TPMS.

Od listopada 2014 wszystkie nowe samochody produkowane w Unii Europejskiej muszą być obowiązkowo wyposażone w system monitorujący ciśnienie w oponach. Stosowane są dwa rodzaje systemów TPMS, różniące się od siebie sposobem pomiaru ciśnienia: typ bezpośredni i pośredni. W czasie szkolenia ekspert Continental przedstawił sposób działania, rodzaje oraz wady i zalety systemów kontroli ciśnienia w ogumieniu. Po części teoretycznej uczniowie i mechanicy programowali przy użyciu specjalistycznych testerów czujniki ciśnienia Redi Sensor, Aligator, Cube, Schrader.  Mechanicy biorący udział w szkoleniu chętnie dzielili się swoimi zawodowymi doświadczeniami z młodzieżą.

Serdecznie dziękujemy firmom Inter Cars i Continental za możliwość udziału w szkoleniu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.