Górny Śląsk był celem wycieczki, na którą wybrali się między 9 a 11 maja 2018 r., uczniowie klasy 3tm1.
Pierwszego dnia zwiedzali Katowice, osiedle Nikiszowiec, mieli okazję zobaczyć Spodek, Pomnik Powstańców Śląskich, pomnik Piłsudskiego na Placu Bolesława Chrobrego czy też największą katedrę w Polsce. Na koniec pierwszego dnia czekał ich zasłużony odpoczynek w nowo otwartym parku wodnym w Tychach.
 
Drugiego dnia zwiedzali Sztolnię Królowej Luizy w Zabrzu, gdzie moglizapoznać się z trudami pracy w kopalniach węgla, prześledzić historię górnictwa i rozwój techniki. Po podziemnej podróży grupa udała się do Oświęcimia, gdzie zwiedzali nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz.
 
Ostatniego dnia czekał na nich ostatni cel wycieczki, czyli wizyta w fabryce Fiat Chrysler Automobiles w Tychach. Praktycznie co 44 sekundy z linii montażowych zjeżdża jeden samochód. Produkowany tam jest Fiat 500, Lancia Ypsilon, a do niedawna także Ford Ka. Był to jeden z pierwszych zrobotyzowanych zakładów w Polsce, a obecnie jest tam ponad 900 robotów przemysłowych.
 
Wyjazd był bardzo udany. Trochę kultury, historii, techniki i rekreacji - dla każdego coś dobrego. Do następnego wyjazdu!
 
Opiekunami wyjazdu byli wychowawczyni Agata Tarasiuk i Tomasz Dziekoński.